You are here: Strona Główna

21 maja 2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, a w piątek po nabożeństwie próba dla młodzieży.

6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

7. W sobotę pielgrzymka młodzieży bierzmowanej do sanktuarium w Tomaszowie lubelskim.

8. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne.

W tym tygodniu patronujE nam:

26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie.

Majowe uroczystości patriotyczne

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i młodzieży szkół z naszej parafii mogliśmy przeżywać uroczystości patriotyczno-religijne związane z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Poslki i rocznicą uchwalenia Konstytucji Majowej.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji Ojczyzny.,
Galeria tutaj

Odpust ku czci Św. Wojciecha 2017

Foto: Wiktoria Pałczyńska

30 kwietnia przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Św. Wojciecha. Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił kazanie
ks. Sławomir Szewczak. Nasze uroczystości uświetnił też swoim śpiewem zespół "Zbrucz" z Tarnopla. Galeria zdjęć tutaj

Misterium Męki Pańskiej 2016

Serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej na 20 marca 2016r. godz. 17.00.
Wszyscy chętni do pomocy przy organizacji w dalszym ciągu mile widziani. :D

Autor plakatu: Adrian Ważny

Wielkanoc 2017

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i przeżywanie Misterium Paschalnego
oraz radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Galeria tutaj